Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/snv.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Mankiety i kołnierzyki koszul męskich

Rodzaje mankietów, rozmiary kołnierzyków

Wydaje się, że koszula męska to tak typowy element garderoby, że niewiele można o nim powiedzieć. Mogłoby się też wydawać, iż w tym względzie dużego wyboru nie ma, bo koszula to po prostu koszula. Otóż jak nie trudno się zorientować przechodząc obok butików z męską konfekcją, koszule nie jedno oblicze prezentują. Zdziwić się można, zwłaszcza jeśli nie często zdarza się nam kupować koszulę dla siebie lub męża. A jak przedstawiają się nowoczesne fasony koszul? Jednym z ich wyróżników są ciekawie zaprojektowane mankiety.

Wiele koszul posiada tak mankiety jak i kołnierzyki dobrane na zasadzie całkowitego kontrastu; do fasonów białych czarne lub granatowe do czarnych białe, łososiowe lub błękitne. Jednakowoż chodzi nie tylko o ich kolorystykę, ale krój, sposób wywijania i zapinania mankietów. Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje: mankiet pojedynczy i podwójny, z jednym lub dwoma guzikami. Ten pierwszy to tradycyjny element koszuli formalnej, aczkolwiek nie polecane na wielkie okazje. Samo wykończenie mankietów to krój zaokrąglony lub ścięty. Mankiety podwójne inaczej francuskie zapinane są na spinki, tym samym śmiało można taką koszulę założyć na wystawne przyjęcia. Nowoczesne mankiety koszul noszonych swobodnie lub na elegancko wyróżniają się kolorystycznie, są elementami zdobnymi jednakże nie pasują do bardzo oficjalnych okazji.

Koszule kupujmy także dokładnie przyglądając się kołnierzom. Z pozoru wszystkie takie same, różnią się między sobą fasonem. Od tego jaki jest kołnierzyk może zależeć cała prezencja, bowiem, odpowiednie modele dobieramy do określonych typów marynarek i na różne okazje. Najbardziej szykowny jest kołnierzyk włoski. Ma szeroko rozstawione rogi, idealny do pracy i na formalne spotkania oraz większe uroczystości. Może być zapinany na jeden guzik lub dwa, wtedy posiada wyższą stójkę. Przeznaczony jest do noszenia z krawatem.

Z kolei łamany, odpowiedni dla koszul na okazje wieczorowe. To jest ten typ koszul noszonych z frakiem lub smokingiem, bowiem zakłada się do takiego kołnierzyka muchę. Uświetni on ażdą wielką uroczystość jak ślub i inne. Zwykle takie koszule posiadają podwójne mankiety i kryte zapięcie. Koszule ze stójką lub bez kołnierzyka to propozycje mniej codzienne, ale równie ciekawe. Tym na co szczególnie należy zwrócić uwagę jest rozmiar kołnierzyka, to on decyduje o idealnym jej dopasowaniu.