Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/snv.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jakie koszule do smokingu i fraka?

Do fraka lub smokingu na Sylwestra i wesele

Czy frak i smoking są w modzie? Większość osób wydaje się, że to przestarzałe elementy garderoby. Ależ nie , noszą je i współcześni mężczyźni, są bowiem w życiu takie okazje, które uświetnić może tylko frak lub smoking. Są to zazwyczaj ważne wydarzenia a w szczególności ślub. Strój dla Pana Młodego, który tak chciałby się zaprezentować w dniu ślubu przed swoją wybranką musi być odpowiednio skomponowany. Chodzi o to, że tak frak jak i smoking wymagają doboru właściwego rodzaju koszuli i dodatków. Ich noszenie i komponowanie z resztą garderoby rządzi się nieco innymi prawami niż w przypadku zwykłego garnituru.

Otóż do fraka lub surduta powinno się zakładać koszule z łamanym kołnierzykiem. Takie są zasady dobrego stylu, zatem trzeba na to zwrócić uwagę. Dlaczego taki kołnierzyk? Chodzi o to, że w owym zestawieniu konieczna będzie mucha. Wiąże się ją inaczej niż krawat, zatem wymaga nieco większej przestrzeni na stójce kołnierza by ja tam umieścić. Toteż łamany kołnierzyk eleganckiej koszuli to umożliwia. Oczywiście dla przyszłego małżonka koszula w kolorze białym, natomiast dla świadka lub innego męskiego gościa weselnego może być to koszula do smokingu w innym kolorze na przykład bardzo modne ostatnio czarne fasony.

Koszule frakowe są bardzo ekskluzywne, nie można im tego odmówić, często szyte są na specjalne zamówienie. W takim samym tonie może być utrzymana koszula wizytowa dla chłopca pełniącego ważne role podczas ceremonii zaślubin czy na przyjęciu weselnym. Strój chłopięcy ze smokingiem lub frakiem dla małego dżentelmena będzie niesamowicie elegancki.

Zadać szyku można na wiele sposobów między innymi do tego zostały stworzone bardzo piękne plisowane koszule męskie. W szczególności białe. Takie komponują się idealnie ze smokingiem i polecane są panom wybierającym się na okazałe bale, bankiety, gale, na Sylwestra itp. Fałdy na koszuli biegnące pionowo i równolegle z przodem koszuli są bardzo wąskie, niegdyś były one szersze. Dzisiaj plisowane koszule do smokingów posiadają wykładany kołnierz, prezentują się przepięknie i stanowią elegancję z najwyższej półki. Na wieczorowe okazje do białe koszuli smokingowej koniecznie wybierzmy czarną muchę. Na ślub do fraka i smokingu stosuje się muszki białe.